Založ si blog

Ekologická kríza zásadne inak ! Nechápeme ju . .

Ekologická kríza- hovorí sa o nej veľa, veľa slov a to je kontraproduktívne. Uniká podstata.

V krátkosti o čo ide- skleníkový efekt vyvolávajú kysličník uhličitý , metán ( 30 x silnejší ) a najviac vodná para ( až 1000 x silnejší efekt než CO2). A teraz pozor !! !  : vodná para sa vyparuje z oceánov výraznejšie v dôsledku otepľovania, skleníkový efekt sa zvýrazňuje , teplota ovzdušia stúpa , vodnej pary sa vyparuje stále viac a viac , a otepľovanie sa , vo forme ZAČAROVANÉHO KRUHU stále zvýrazňuje , a ZRÝCHĽUJE SA ! Od určitej hranice sa tento kruh stane SAMOPHYBOM, ľudskými aktivitami neovplyvniteľným ! Vôbec nejde už len o kysličník uhličitý , o tú tzv.uhlíkovú stopu. To bolo len na začiatku klimatickej krízy ! To bola tak povediac zápalka , ktorá všetko naštartovala, ale už nie je podstatná . Žiaľ ,vo veci je už niekto iný , džin vypustený z fľaše. Mocní tohto sveta by sa mali TAM, zamerať ! Ako keby si to neuvedomovali .  Ide o samopohyb rastu koncentrácie vodných pár v ovzduší Zeme, ktorý ju nakoniec zničí .

Život na planéte sa stane postupne nemožným, planéta Zem , pôjde tým smerom , kde sa už nachádza naša sesterská planéta, VENUŠA. Teploty 300-400 ST., atmosférický tlak aj 100 x vyšší než na Zemi,a s pekelnými hurikánmi a tornádami ,  život nemožný. Bude to postupné a efekt stále výraznejší a výraznejší . Vidíme to už denne, o 10-15 rokov to bude , predpokladám , najmä pre deti , chorých a starých , už neznesiteľné. Začne vymieranie.

Že sa to už deje , cítime to z roka na rok výraznejšie .. už tento rok začína veľmi, veľmi podozrivo. STÁLE RÝCHLEJŠIE OTEPĽOVANIE SA STÁVA NEOVLÁDATEĽNÝM  .  Viac slov netreba.

PS- nabudúce sa tomu budem venovať podrobnejšie , a aj možným prístupom ku riešeniu . Riešenia sú možné . Informácie čerpám z informácií IPCC(pri OSN)  a klimatologických comentov, aj na stránkach našej tlače.

trump

Trump v newyorskom procese ako svedok obhajoby nevypovedal, súd sa blíži ku koncu

21.05.2024 23:42

Exprezident čelí obžalobe, že sfalšoval tri desiatky finančných dokumentov s cieľom zakryť platbu pornoherečke. Ide o jednu zo štyroch obžalôb.

alkohol, metanolová kauza

Distribútor z metanolovej kauzy je na slobode, odpykal si väčšinu trestu

21.05.2024 23:13

Jiří Vacula v roku 2012 v Česku distribuoval smrtiaci metanol.

Maďarsko Dunaj čln

Po nezvestných po zrážke lodí na Dunaji pátra 95 ľudí s 25 plavidlami

21.05.2024 21:07

Tragická zrážka motorového člna s loďou si v sobotu vyžiadala najmenej dve obete.

SR NRSR 12. schôdza zasadnutie BAX

Upokojiť atmosféru a neeskalovať! Aká je cesta k zmiereniu po atentáte?

21.05.2024 19:00

Zhodne odsudzujeme tých, ktorí cez atentát mobilizujú proti druhému táboru, či tých, ktorí ho ticho schvaľujú. Nájdeme (ďalšie) riešenia? Zapojte sa do pokračovania diskusie!

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1
Celková čítanosť: 1297x
Priemerná čítanosť článkov: 1297x

Autor blogu

Kategórie

Archív